Van az úgy, amikor az ember már egy ideje figyeli az állásokat, hogy egyszer csak kiég.
Egy idő után észreveszi, hogy még a kreativitást igénylő pályázatok túlnyomó része is végtelenül sablonos, egymás mellé ésszerűtlenül és átgondolatlanul pakolt szavak mind az elvárások, mind az „amit nyújtunk” rész tekintetében. Ráadásul nagy részükben teljesen ugyanaz a metódus, mintha csak egymásról másolnák őket.
És hogy miért olyan fontos ez? Mert az igényes jelentkező (hacsak nem kényszerül rá utolsó mentsvárként, kényszerből) nem fog egy igénytelenül feladott, hibákkal és/vagy hiányosan feladott állásra jelentkezni, ahol láthatóan nem fordítanak még a kiválasztásra sem kellő időt.
„Majd lesz valaki.” – gondolják ők.
Ezek a legidegesítőbb álláshirdetések:
1. Asszisztens hirdetés és a hatkarú polip kép
- Általában ugyanilyen életet sugárzó „Kill me, please!” arckifejezéssel.
Tegye fel a kezét, aki már találkozott vele! Rettentő kreatívnak és fantáziadúsnak gondolt kép a multitasking jelzésére, és hogy legyél nagyon univerzális, de az x-edik alkalom után már elég uncsi vele találkozni. Mellette tipikusan az a szöveg szokott állni, hogy „Jelentkezz, ha magadra ismertél.
– Nem, köszi, én nem akarok így kinézni. :)
2. Nincsenek megadva a feladatok, hiányos hirdetés:
Nem baj, végül is csak a lényeg. Az elvárások szerencsére amúgy is megvannak. Azt is tudjuk, hogy van ingyen kávé, ami tök jó, de hogy a pozíció megjelölésen belül pontosan miből állnak a napi feladatok? Azt sűrű köd és titok övezi.
- Ne már! Ez tényleg nem ad túl nagy bizalomra okot: valószínűleg nincsenek tisztázva a feladatkörök, vagy esetleg „mindenes” feladataid lesznek.
3. Versenyképes fizetés
Ivós játék: Ahányszor meglátod egy hirdetésben a „versenyképes fizetést” leírva, húzz le egy felest!
BEST OF KEDVENC: Versenyképes fizetés és fizetési igény együttese
A legtöbb álláskereső már keresgél annyi ideje, hogy a fenti két kifejezés külön-külön is hányingert kelt benne, de a legszebb mégis az, amikor ezekre összevonva bukkansz rá.
Ez csak nekem ambivalens?
Szóval most annyira versenyképes, hogy a versenytársakkal mégsem tud versenyt tartani fizetésben?
De akkor ez nem is versenyképes. Vagyis a hirdetések alapján Magyarországon minden cég versenyképes. Vagy nemt’om.
4.Egyéb amatőr hibák
- Amikor szimplán a profizmus hiányára enged következtetni egy-egy apró, ám annál jelentőségteljesebb hiba. Mint például a lenti kép: a konkurens cég márkájával keresünk magunkhoz embert a szakmai pozícióra.
- Vagy amikor „Perfect English” a követelmény, ám az angolul feladott hirdetés hemzseg a hibáktól (és itt nem elgépelésre gondolok).
- Gmail-es és hasonló emailcímek: ezt inkább nem is kezdem el magyarázni, miért nem jó, pláne nem álláskereső oldalról, kik jutnak az adatainkhoz, létező állás-e egyáltalán, és ha létezik, miért nem enged meg magának egy céges emailcímet, stb stb.
És nálad mi verte ki a biztosítékot?
Mindenkinek kitartást kívánok a kereséshez, ne add fel, meg lesz a megfelelő állás!
Képek: Szárnyas fejvadász, real-estate-websites